5 Şubat 2013 Salı

disneyland:)
evett nenem daha iyimiş..babamlar umreye gııtı geldı..kızım depara kalktı,durduramıyoruz artık..
bu arada da sınavlar dersler bıttı eşimin,,ve amerika turu başladı :))

 ilk durağımız disneylanddı.(gerçi sınavlar dersler varken de gezıyoduk ama kafamız rahat artık:)).

içeri girdiğin an bi şatafat bi şatafat.. toplam 4 parkı varmış..biz magic kingdom a girdik.. yakınlarında her tarfında oteller var..mileet gelip burda 1 hafta falan kalıyorlar..zaten her bir park 1,5 gunluk sayılır..gezmesi dolaşması anca..

içeri giirnce geçit vardı..kahramanlar kendılerını bı gösterdıler ılk olarak:).. en sonda gece geçiti oldu..o da gzeldı..cocuklar kendılerınden geçiyorlerdı hepsindede:))nese bizi çok cezbetmedı acıkcası disneylan..ama ortam harika..kocaman bır şato..ve sanırım kuşlar oraya alışsın diye bır şeyler yapmışlar..her taraftan kuşlar ucuyor..her yerde muzık sesı ama oyle rahtsız eden bir ses değil..masal sesi..


ve gerçekten masal ulkesınde gıbı hıssedıyorsun ammaa o kadar:))

geri kalan hepsi çocuklar için.. acyıp kalabalık bi oyuncaga bınelim diye 45 dk sıra beklediğimiz oldu.. ve eşcağızım,sürekli-- parayla rezıl olmak bu işte deyıp deyıp durdu:)

 giriş ucretleri kişi başı 98 dolar,ı..evet doğru duydunuz ve bu tek park..değdimi bize göre değimedi..ama çocukların ordakı heyacanına bakılırsa değiyor gibi:))


benım mınık kzıım bile arada cığlıklar attı..agzı acık bakakaldı falan:)) tabıkı tekrar solıyım ortam harika..tamamen masalda gibisiniz harika..

alş verş merkezi cok fazla..asırı derecede.. fotolarda satoya kadar gıden yol tamamen dukkanlar..
genelde miki ve mını agırlıklı ortam:) dondurmalarda tabıkıı :))sora hanı su tv de cıkardı hep miki mini faln satonun onunde dans eder dumanlar cıkar arada, işte o showdan bı kaç foto..tv deki gibi abartılı değildi,tabı bıze göre cocuklar cığlı cığlıga:)


 buraya bu kadar para vermektense cok daha guzel yerlere gıdelebilir mesela unıversal studyo,sea world.. bunlara daha sora değinicem,harika yerler:))

ama tabıkı cocuklar için burası gercekten bır masal:)) unutmadan bız tatlı teze, seker amca,eşim,ben +bebeşim 5 lisi olarak gttık..tatlı tezemız cok sevdı bayıldı cunku onun cocukluk hayalıymış:)


öle işte cok şükür çok şükür çok şükür..
şükredecek ne kadar çok şeyımız var..bugun elhamdulıllah  cekicem bol bol:)) 
nenem ii,anacım babacım gıtmış gelmiş, onlarlada 10 gundur görusememiştim..geldiler bugun skypdan görüştük şükürler olsun:) sağlıklı sıhhatlıyız,eşimizle ailemizle beraberiz..yıcek yemegımız,basımızı sokcak evımız........................
.................
.......................varda var ve yıne sukurler olsunkı dunya tatlısı sağlıklı evladımız var
bınlarce kez,sonsuzkez şükürler olsun..

şükrünü eda edenlerden olalım inşallah:))

aeo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder